top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תNadav Cohen

קייס סטאדי: איך הגדלתי תנועה לאתר ושיפרתי מכירות באמצעות שלוש פעולות פשוטות

יש אנשים שצריך להרוג באופן מיידי.


הכוונה היא, כמובן, למשווקים שמבטיחים שאם רק תיישמו פעולה פשוטה אחת באתר שלכם, תוכלו להזניק את המכירות שלכם ב 300 אחוז. שזה הרבה. בטח בתקופה שבה אנשים מתבקשים לשמור על ריחוק חברתי וההכנסות נפגעות בלא מעט תחומים.


אז מאחר שאני לא מעוניין להיות מועמד להוצאה להורג, אציין שאני מציע לכם להזניק את המכירות באמצעות שלוש פעולות פשוטות שתוכלו ליישם באתר ולא אחת. הבדל,שהוא לכל הדעות, משמעותי.


אבל אם להיות רגע רציניים, אני אפילו לא מבטיח את זה. פשוט ממש התחשק לי לנתח פעם אחת ברצינות את העליה המשמעותית שחוויתי בשבועות האחרונים בטראפיק לאתר, ובעקבותיה גם את העליה במכירות.


ככה זה נראית התנועה האורגנית לאתר בגרפים:חדי העין שבינכם יוכלו ודאי לטעון שהאתר חווה עליות וירידות והמגמה אינה עקבית. חדי העין המוכשרים יותר ודאי יבינו שהירידות מייצגות את ימי שישי ושבת, שזוכים, מטבע הדברים, לתנועה אורגנית מופחתת, ולא באמת צריך להחשיב אותן בניתוח. כך או כך, בואו ניגש בבקשה לעניינים.


סליחה, על איזה אתר מדובר?


טוב. אז הבלוג הזה מלווה, למי שמכיר, את תהליך ההקמה והקידום של אתר הברכות השלם - אתר שהקמתי במטרה לסייע לאנשים לברך את היקירים להם בצורה קצת יותר שנונה, מתוחכמת, מצחיקה, מכבדת ועוד כל מיני מילים כאלו. הנחת הבסיס בעת הקמת האתר הייתה שאנשים לא מפסיקים להיוולד, ולחגוג בר מצווה, להתחתן, לפרוש, לעזוב מקום עבודה ועוד ועוד. מחקר מעמיק הראה שהתנועה האורגנית הפוטנציאלית היא גדולה מאוד, יציבה וקבועה, ואף עולה עם השנים.


לאורך שנה וחצי השקעתי לא מעט בקידום האתר: יצרתי תכנים רבים ומגוונים, ביצעתי אופטימיזציה לדפי האתר, הוספתי פרטי יצירת קשר, עמודי אודות, תנאים משפטיים, בניתי פרופיל קישורים איכותי בצורה מדורגת, פעלתי ברשתות החברתיות, טייבתי כותרות מטא, שניתי קישורים פנימיים, שיפרתי את העיצוב של האתר ועוד ועוד.


ולאחר תקופה של קצת יותר משנה, הגעתי ליציבות מסויימת בתנועה האורגנית לאתר. המיקומים של ביטויי מפתח מרכזיים היו טובים. בחלקם מוקמתי במקום הראשון, ואילו באחרים מוקמתי איפהשהו בחמישיה הראשונה.


התקופה הזאת של היציבות היחסית נמשכה די הרבה זמן, ולמרות פעולות שונות שניסיתי לבצע, לא ראיתי שיפור משמעותי במדדים של האתר לאורך זמן.


האתר זכה לתנועה אורגנית של כאלף מבקרים ביום, פחות או יותר, ובכפוף למגבלות התקופה (בתקופת חגים נרשמת בדרך כלל ירידה בתנועה).


עד שחבר יקר בקהילת קידום האתרים, שהסתכל על האתר שלי, ביקש ממני לבצע שלוש פעולות ששינו את הכל.אצלנו לא היה כיבוד כזה


שלוש הפעולות ששינו את המשחק מבחינת האתר


רגע לפני שאסביר מה בדיוק ביצעתי באתר, אני אציין שהעיסוק הזה בברכות הוא, כמובן, עיסוק צידי שלי. אין באמת הרבה מאוד כסף בתחום הזה, ואי אפשר באמת להתפרנס ממנו. לכן, מעולם לא ראיתי באתר הברכות עסק אמיתי שיכול לייצר לי פרנסה.


כשהחבר היקר מקהילת קידום האתרים בחן את האתר שלי, הוא הבין זאת מיד. לטענתו, למי שנכנס לאתר לא היה ברור האם הברכות הן בתשלום או בחינם, האם אפשר לבקש ברכה בהתאמה אישית בתשלום והאם ניתן לבקש ברכה בהתאמה אישית שהיא חינמית.


כשחשבתי על זה לעומק, עד לאותו רגע, גם לי עצמי לא היה ברור מתי אני גובה מלקוחות כסף עבור ברכה ומתי לא. כלומר, היה ברור לי שעבור כתיבה של ברכה לפרישה של אדם, שתוקרא בטקסט מרשים ומכבד, אגבה כסף, ואילו על ברכה ליום הולדת 22 של חברה טובה לא אגבה כסף, כי ממילא אף אחד לא יהיה מוכן לשלם על זה, והאלטרנטיבות הן רבות ומגוונות.


לכן, בעצת החבר היקר, ביצעתי שלוש פעולות מרכזיות:


פעולה ראשונה: הוספת מחירון לאתר


במחירון שהטמעתי באתר לא רק שיקפתי לגולשים שלי מה יוכלו לקבל בתשלום ומה בחינם, אלא גם לעצמי: מתי אני מוכן לסייע ללא כסף, ומתי אני מבקש לקבל תמורה כספית על המאמץ שלי.


פעולה שניה: הפניות רבות לדף הנחיתה של ברכות בהתאמה אישית


באתר הברכות שלי הטמעתי בזמנו דף נחיתה המיועד לברכות בתשלום. הדף הזה היה יעד לקמפיינים ממומנים, שלא ממש צלחו. החבר היקר הסביר לי שאני חייב לנצל את התנועה האורגנית המשמעותית כדי להפנות אותה לדף הנחיתה הזה במעין משפך שיווקי. לכן, בעמודי הקטגוריות החשובים, שילבתי טקסט מקדים עם קריאה לפעולה, לבקר בדף הנחיתה ליצירת ברכות בהתאמה אישית.


כמות הביקורים בדף הנחיתה עלתה בצורה מטורפת, משניים שלושה ביום, לכמאה ביום.


פעולה שלישית: יצירת פיצול בטיפול בלקוחות


כאמור, חלק מן הסיוע שאני מעניק לגולשים הוא בחינם אין כסף. הסיבה לכך שאני עובד בחינם היא שאני לא חושב שיש לי כוח להתעסק עם גביה מלקוחות על ברכת יום הולדת פשוטה שודאי לא תכניס הרבה. במקום זאת, אחרי שהלקוח היה ממש מרוצה מן המילים שכתבתי עבורו בשלוש דקות של עבודה, ביקשתי ממנו בפניה עם קישור נלווה, להמליץ על העמוד של העסק בפייסבוק. הלקוחות, שקיבלו זה עתה עזרה בחינם תוך שלוש דקות, וחסכו הרבה מאוד כאב ראש, ממש שמחו לעשות את זה. ההמלצה הזאת, והאפקט שלה, לגמרי שוות שלוש דקות של עבודה.ולתוצאות...


ניתוח ענייני של התוצאות


אז מה השגתי באמצעות הפעולות שביצעתי? למה לדעתי הן היו ממש ממש מועילות לאתר ולהגדלת התנועה האורגנית שלו? הנה כמה סיבות שאני יכול לחשוב עליהן.

בתחום הברכות אין לאנשים סיבה להמשיך לחפש אם מצאו את מה שביקשו


כתבתי כבר בעבר בבלוג הזה, שבניגוד לתהליך של לקיחת משכנתא, תהליך סבוך ומורכב, שבו אנשים מוכנים לקרוא מאמר נוסף אפילו לאחר שקראו מאמר מעמיק אחר, בתחום הברכות הדברים לא עובדים ככה: מרגע שגולש מצא את הברכה שביקש הוא ממשיך הלאה. המשמעות היא שעבור חיפושים שונים, להיות במקום הראשון בגוגל זאת חובה, ולא איזושהי מטרה משנית שצריך לשאוף אליה.


ההפניות שביצעתי לדף הנחיתה של ברכות להתאמה אישית - סגרו לאנשים את הפינה. אנשים ששוטטו באתר ולא מצאו ברכה חינמית שתתאים להם, יכלו למצוא דרך אחרת להשיג את מבוקשם, מבלי לחזור למנוע החיפוש ולהמשיך לאתר הבא. למעשה, הצצה במחירון הברכות הראתה להם שהם יוכלו לבקשה ברכה קצרה לאירוע בחינם, והיא גם תהיה מותאמת אישית אליהם. אין להם סיבה להמשיך ולחפש בגוגל...


המחירון סייע לגוגל להבין שהאתר מייצג עסק


לעניות דעתי, גוגל, שראה את עמוד המחירון באתר, הבין שמדובר כאן בעסק לכל דבר ועניין, מה שעד עתה לא היה ממש ברור. מה רוצה האתר הזה לעשות? מה האסטרטגיה שלו? למה הוא מחלק ברכות בחינם? מחירון הברכות עזר להבין שיש כאן אסטרטגיה עסקית ברורה.


ההפניות למחירון ולדף ההתאמה האישית הגדילו את משך השהיה באתר ואת מספר הצפיות בדפים ותרמו למשתמשים


לא צריך להסביר למה הגדלת משך השהיה באתר והגדלת מספר הצפיות בדפים, הקטנת שיעור הנטישה והגברת מעורבות המשתמשים טובה לקידום אתרים, נכון?


ההמלצות של גולשים חיזקו את המותג ושיפרו את מדדי הפעילות ברשת החברתית


הגולשים שקיבלו סיוע בחינם, ושמחו להמליץ על הדף בפייסבוק לבקשתי, שיפרו מאוד את הסיגנלים החברתיים של האתר, מה שאותת לגוגל שיש כאן שביעות רצון אובייקטיבית של גולשים אמיתיים.


לסיכום


הסיבה האמיתית לכך שלא כתבתי הרבה זמן בבלוג הזה, היא שהייתי עסוק בכתיבת ברכות...


165 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page