top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תNadav Cohen

איך מקדמים אתר בימי הקורונה?

היום אני רוצה לדבר על טקטיקה מיוחדת, שעזרה לי לקדם את אחד האתרים שלי למקומות מצויינים במנועי החיפוש, עבור ביטויי חיפוש פופולריים במיוחד, עם השקעה מינימלית ביותר, וכל זאת דווקא בשבועות האחרונים, בעת התפרצות נגיף הקורונה בישראל. במהלך הזה שביצעתי, לא בניתי קישורים חדשים לאתר, וגם לא הוספתי תוכן בצורה משמעותית לאתר. לא ביצעתי אופטימיזציה לעמודים באתר ולא שיפרתי טייטלים במנוע החיפוש. למעשה, ההשקעה היחידה שנדרשתי אליה היא מעט מהזמן שלי ולא יותר. לא רע בהתחשב בעובדה שיותר ויותר עסקים מחפשים בזמן הזה דרכים לצמצום עלויות השיווק של העסק.


כדי להסביר איך עשיתי זאת, אזרוק כאן כמה מילים על האתר שלי: אתר הברכות השלם. האתר מכיל מאות רבות של ברכות בחינם, לכל אירוע חיים, וגם מציע למי שרוצה בכך ברכה בהתאמה אישית, בתוספת תשלום. למי שיש לו ספק בכך אוכל להגיד כבר עכשיו: אי אפשר לחיות במדינת ישראל מכתיבה של ברכות, אבל תוספת של כמה אלפי שקלים בחודש עבור מינימום של השקעה לא עשתה עדיין נזק לאף אחד.


אז מה בדיוק ביצעתי בתקופה האחרונה שכל כך שיפר את הדירוגים של האתר? המשיכו לקרוא.

העקרונות שבהם עשיתי שימוש לקידום האתר דווקא בתקופת הקורונה


מן הראוי יהיה לציין שהשקעתי בעבר לא מעט בקידום האתר. יצרתי תוכן איכותי, בניתי קישורים לאתר, ביצעתי אופטימיזציה של דפי האתר למנועי החיפוש, עיצבתי את האתר, שילבתי קישורים פנימיים, בניתי פוטר שמסייע למשתמשים לנווט טוב יותר באתר ועוד ועוד.


ויחד עם זאת חשוב לי לציין שהעקרונות שבהם עשיתי שימוש בשבועות האחרונים הקפיצו את הדירוגים של עמודי האתר במנועי החיפוש אחרי תקופה ממושכת שהם היו טובים, די טובים, אבל לא מצויינים.


אז בלי להכביר במילים, הנה מה שהנחה אותי במימוש הטקטיקה החדשה:


פילוח הלקוחות - בתחום הברכות, ישנם שני סוגים של לקוחות משלמים: אלו שמבקשים ברכה עבור פרישה של אדם קרוב, ואלו שמבקשים ברכה או דרשה לרגל חגיגת בר או בת המצווה.


לעומת זאת, עבור ברכות ליום הולדת, ברכות לחתונה, ברכות לתינוק שנולד וברכות לראש השנה אנשים לא מוכנים לשלם. אני מבין אותם. אי אפשר לשלוח את היד לכיס בכל פעם שיום הולדת של חבר טוב מתקרב. ואם מישהו יהיה מוכן לשלם על ברכה כזאת, לא בטוח שבעבור הסכום הזה אני אהיה מוכן לשבת ולכתוב עבורו ברכה בהתאמה אישית.


אז איך בדיוק פילוח הלקוחות הזה קשור לקידום האתר במנועי החיפוש? ובכן, לקוח שמקבל שירות מצויין שסגר לו את הפינה, יהיה מוכן לעשות משהו עבור נותן השירות, אם השירות ינתן לו בחינם. מה לקוח כזה יכול להעניק לבעלים של אתר ברכות? לא מעט. עוד מעט נגיע לזה. אבל לפני זה, בואו נעבור לעיקרון הבא.


הכנת התשתית מראש - אם הבנתם היטב לאן אני חותר, אני מעוניין לקבל מן הלקוח או הלקוחה שהתקשרו מולי וקיבלו ברכה בחינם, המלצה על דף הפייסבוק של האתר. בצורה כזאת, נוכל, הלקוחות ואני, לאותת למנועי החיפוש שיש כאן אתר חי, נושם, שמקבל פידבקים חיובים וסיגנלים חברתיים משמעותיים. גוגל כבר מזמן הודיעה שהיא מייחסת יותר ויותר חשיבות לסיגנלים חברתיים שונים, כמו אזכורים של שם המותג, הפעילות שלו ברשתות החברתיות, הרספונסיביות שלו לפניות של לקוחות, אופן הטיפול בתלונות, כמות התלונות המוצדקות על השירות ועוד.


אבל, וזה אבל גדול, צריך גם לדעת לעשות זאת נכון. בפעם הראשונה שפניתי ללקוחה שכתבתי עבורה ברכה לצורך כתיבת המלצה מצידה, ביקשתי ממנה לחפש את דף הפייסבוק של האתר שלי, לפנות בו אל אזור ההמלצות, ושם למצוא את הכפתור שמאפשר יצירה של המלצה חדשה על האתר.


הלקוחה, שבאמת הייתה אסירת תודה וניסתה לעזור, לא השלימה את התהליך. הוא פשוט היה מורכב מידי עבורה. אם רק הייתי שולח לה מראש את הלינק למיקום הספיציפי שבו היא הייתה יכולה לכתוב את ההמלצה, סביר שהכל היה נגמר אחרת.


מיידיות - טעות אחרת שעשיתי, במקרה אחר, הייתה לפנות אל הלקוחה שכתבתי עבורה ברכה לרגל סיום קורס כלשהו של צוערים, שבועיים אחרי מועד הברכה. הלקוחה, מן הסתם, לא הבינה מה אני רוצה מהחיים שלה, מי אני, ולמה פרצתי לעמוד הפייסבוק שלה.


המסקנה שלי מן העקרונות שהצגתי כאן הייתה חד משמעית. בפעם הבאה שמישהו פונה אלי לכתוב עבורו ברכה, ואני מוכן לעשות זאת בתנאי שאני משקיע משאבים לא רבים בנושא וגם מקבל המלצה, אני מתחיל לא מכתיבת הברכה, אלא מכתיבת הבקשה להמלצה:


"בכיף גדול! אם תהיי מוכנה להקדיש שניה כדי לכתוב מילה טובה ולדרג אותנו, זה ממש יעזור לנו: https://www.facebook.com/pg/topgreet/reviews/"


את הטקסט הזה שמרתי בפתק נעוץ בשירות Google Keep שבו אני עושה שימוש תדיר, כך שהוא זמין לי בשליפה. הלקוח לא צריך להמתין שאקליד לו את ההודעה הזאת באמצעות המכשיר הנייד, כולל כתובת ה - url השלמה.עד היום, טפו טפו טפו, לשיטה הזאת היו מאה אחוזי הצלחה!


131 צפיות0 תגובות
bottom of page