top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תNadav Cohen

חוזרים לבסיס: האם וויקס טובה לקידום אתרים?

עודכן: 17 באוג׳ 2020

כתבתי כאן לא מעט פוסטים בעבר על ההחלטות שצריך לקבל בכל פרויקט של קידום אתרים, וגם על התפקיד של מקדם אתרים בכל הסיפור. כתבתי על הדרכים שבהן תוכלו לבנות את פרופיל הקישורים לאתר שלכם, וגם על הדרכים שבהן תוכלו לייצר תוכן איכותי שיעזור לגולשים באתר שלכם למצוא את מה שחיפשו. כתבתי על דרכים לשפר את חווית המשתמש ועל הכלים שעומדים לרשותכם כדי לנתח את המתחרים.


ובתוך כל הדבר הזה, נדמה לי שזנחתי נושא חשוב מאוד, בטח לבלוג שמתיימר לעסוק בקידום אתרים על פלטפורמת וויקס: מהם הכלים שוויקס מעמידה לרשותכם כדי לקדם אתרים בצורה קלה ופשוטה?


את הפוסט הזה כתבתי בשיתוף עם רועי ריבק, מנכ״ל ומייסד ריבק - שיווק, מיתוג אסטרטגיה ודיגיטל.


מתחילים.


קצת היסטוריה - אל תדאגו, זה קצר


לפני מספר שנים הייתה חלוקה מאוד ברורה של פלטפורמות בניית האתרים, WIX הפלטפורמה הפשוטה, הקלה והנוחה מול Wordpress המתקדמת ומלאת הפיצ׳רים. 


החלוקה הזאת הוציאה, ובצדק, שם רע לוויקס בכל הקשור לקידום אתרים: אי אפשר היה לערוך את כתובות ה - url של פוסטים בבלוג בוויקס. הוספת תגיות אלט לתמונות, פעולה בסיסית לכל מי שעוסק בקידום אתרים - גם היא לא הייתה אפשרית. אופטימיזציה בסיסית כמו טיוב כותרות מטא ותיאורי מטא בפסוטים בבלוג לא התאפרה על גבי הפלטפורמה של וויקס. ועל כל זה נוסיף את השימוש בטכנולוגיית פלאש שלא ממש עזרה למנועי החיפוש לקרוא היטב את עמודי האתר.


אז בשנים האחרונות עשתה וויקס בהקשר הזה קפיצת דרך משמעותית, ובמאמר הזה, אני רוצה לדבר על כמה מן הכלים שוויקס מעמידה לרשותם של מקדמי אתרים.


בשנה האחרונה הדביקו שם ב - WIX כמעט את כל הפערים מול המתחרה העיקרית ומדובר בבשורה ענקית לכל בוני האתרים, מאתה אנו מקבלים את הנוחות והפשטות של בבניית אלר בWIX לצד כלים מתקדמים שלא נופלים משום פלטפורמה אחרת. 


במאמר נדבר יותר על תכונות הSEO החדשות שנהנים מהם משתמשי WIX. 

אז למי שלא מכיר, בקצרה SEO משמעותו: Searching engine Optimization או בעברית, התאמה של האתר למנועי החיפוש. 


כאשר מנועי החיפוש סורקים את האינטרנט קיימות שיטות שבאמצעותם אנו יכולים להקל על גוגל בחיפוש ולהנגיש את המידע הרלוונטי שיוצג במנועי החיפוש. 

(כמובן שזוהי הגדרה פשוטה ושטחית והיא לצורך ההסבר)

אז השאלה הנשאלת:

 

האם אתר אשר נבנה בWIX יכול להתקדם טוב בגוגל?


התשובה הקצרה היא: כן! התשובה הארוכה היא כן, אבל!


וויקס היא מצויינת לקידום אתרים כאשר מדובר באתרים קטנים יחסית, עם מספר קטן של עמודים ודפים (תיכף נבין למה זה קשור) וקצת פחות מוצלחת לאתר שמכיל הרבה מאוד עמודים וטרם עבר תהליך של קידום. הסיבה לכך היא שבעוד וויקס מאפשרת לייצר תוכן חדש שמותאם למנועי החיפוש בצורה קלה ופשוטה, היא פחות ידידותית בעריכה של תוכן קיים ורב שנמצא כבר באתר וזקוק לשיפורים. מדוע? משום שלא פשוט לאתר תוכן ספיציפי מבין אלפי עמודים קיימים באתר, ובניגוד לוורדפרס, שם מתאפשרת לעורך התוכן היכולת לגלוש לעמוד מסויים ואז לערוך אותו, בוויקס חייבים לנווט לעמוד הזה באמצעות העורך - פעולה לא סבירה במימדים גדולים.


אז בואו נפרט על כמה מן היתרונות של וויקס בכל הנוגע לקידום אתרים:

  1. אין צורך בפלאגינים נוספים - מערכת הSEO של וויקס כבר מוטמעת בתוך המערכת 

  2. חיבור של האתר לגוגל אנליטיקס ו google search console בצורה מאוד פשוטה. 


בואו נתמקד בנקדוה הראשונה.

אז מה כוללת מערכת SEO Patterns החדשה של WIX?


כותרת - בחלק של הכותרת נכתוב את שם העמוד ואת שם האתר

תיאור - בתיאור נספר בקצרה מה האתר יעניק לגולשים ולמה כדאי להכנס אליו.  • נוכל לתת למנועי החיפוש גישה לסרוק את דפי האתר

שיתוף ברשתות החברתיות:

בחלק זה נוכל לקבוע כותרת, תיאור ותמונה שיופיעו בעת שיתוף העמוד ברשתות השונות. 

בנוסף הוסיפו WIX אפשרות הפניות 301 - משמעות הדבר היא שאם השתנה שם של עמוד מסויים לשם חדש, כל הלינקים הישנים יובילו לעמוד עם השם החדש, דבר אשר ימנע לינקים ״שבורים״. וויקס הגדילה לעשות ואפשרה לאחרונה להעלות קובץ הפניות 301 שנערך מראש. זוהי התקדמות משמעותית ביותר. פרויקט של העברת אלפי עמודים דורש מעקב מדוקדק אחרי כל כתובת עמוד, במטרה לוודא שלא פוספסו עמודים שיהפכו לקישורים שבורים.

לכל זה תוסיפו של הפונקציות הבסיסיות שמספקת וויקס: אתר מותאם במלואו למובייל (ובאדיטור החדש - גם רספונסיביות), פתרונות אבטחת אתר SSL, מפת אתר, ועוד המון פיצ׳רים נהדרים ממש מובנה במערכת.

בכל עמוד תוכלו למצוא הגדרות SEO ולהתאים את המידע והתוכן לפלטפורמות החיפוש השונות.

אז כמו שהבנתם, WIX הוכיחה שהיא כבר מזמן לא רק מערכת פשוטה למשתמש אלה מכילה אפשרויות מתקדמות ואפשרויות שעם תוכן טוב וניהול אתר רציף ועקבי אפשר להגיע לתוצאות האופטימליות ביותר.

מעט על הכותב:

רועי ריבק, מנכ״ל ומייסד ריבק - שיווק, מיתוג אסטרטגיה ודיגיטל. 

מעל ל15 שנים בתחום השיווק והפרסום.

עובד כסמנכ״ל שיווק בקבוצת איינשטיין, מנהל מערך האסטרטגיה ומחלקת הדיגיטל במשרד פרסום ביינר כהן וחי את העולם השיווק והפרסום מהשטח, יום יום בצד לקוח ובצד משרד הפרסום. 

המשימה של רועי ריבק

להוביל שינוי בתפיסת עולם המיתוג, שיווק, פרסום ודיגיטל

בקרב בעלי עסקים ע״י הקניית ידע וערך.

https://www.roy-ribak.co.il

68 צפיות0 תגובות
bottom of page