top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תNadav Cohen

מנהלי וויקס היקרים, זוהי קריאה אחרונה!

עודכן: 28 באוק׳ 2019

למען ההגינות אציין שזוהי גם קריאה ראשונה.

אז בלי להכביר במילים, ניגש ברשותכם לעניין. ראשית, שלום רב ונעים מאוד.

קוראים לי נדב כהן, ואני מנהל שני אתרי וויקס בנישות שונות זו מזו. כבר די הרבה זמן שאני שוקל לפנות אליכם. אשמח מאוד אם תוכלו לשקול בכובד ראש את מה שאני מתכוון להציע כאן. אני מתכוון, כמובן, לפיתוח שירות פרימיום לקהילה שלנו, מנהלי האתרים בוויקס. שירות, שישנה מקצה לקצה אוסף גדול מאוד של תהליכים שאנחנו מנהלים בשוטף.

אתם צריכים להבין שלחלקנו ישנה בעיה מובנית בתהליך השיווק של העסק. בעיה שאתם תוכלו, עם קצת יצירתיות, לפתור יחסית בקלות. אז על מה בדיוק אני מדבר?זוהי קריאה אחרונה!


הבעיה שחווים הרבה בעלי עסקים קטנים


הרבה מן העסקים הקטנים מספקים פשוט שירות מצויין לקהל הלקוחות שלהם. עם זאת, הם לא ממש יכולים לבקש מן הלקוחות שלהם להיות השגרירים של העסק ולהפיץ את הבשורה. מדוע? יש לכך מספר סיבות:


שמירה על המשאב

לפעמים, לקוח שמרוצה מן השירות שמעניק לו עסק קטן פוחד שהמלצה על העסק תגרום לכך שהוא יהיה עסוק הרבה יותר ולא יוכל להמשיך לספק לו את אותה רמת שירות. לדוגמה: לפני מספר ימים פורסמה באחת מקבוצות כתיבת התוכן הפופולריות בפייסבוק בקשה להמלצה על כותבי תוכן מנוסים. בעלי העסקים בקבוצה, שביום יום מתפארים בתוכן איכותי ובעל ערך שנכתב בתדירות שוטפת באתר שלהם נדמו לפתע. מדוע? משום שהם לא רוצים שכותב התוכן המעולה שצליחו למצוא, יעבוד מחר גם עבור אוסף של בעלי עסקים אחרים, ולא יהיה זמין עבורם.


התמודדות מול מתחרים

אם בעל עסק קטן מרוצה מן השירות שנתן לו ספק מסויים, הוא לא תמיד ירצה לפרסם זאת משום שאז גם המתחרים יוכלו לשדרג את העסק שלהם באמצעות נותן השירות המעולה. כך, למשל, אם עסק מסויים נעזר בשירותיו של מקדם אתרים אורגני, וחווה תוצאות מצויינות, הוא לא ימהר לשתף עובדה זאת עם המתחרים הישירים שלו.


מתן קרדיט

לעיתים הלקוח לא יוכל להמליץ על השירות שלכם פשוט מפני שהוא לא רוצה שידעו שהוא קיבל סיוע מכם בנושא הזה. אם למשל לקוח פרטי נעזר בשירותיו של כותב ברכות מקצועי כדי לייצר ברכה מרגשת לפרישה של מנהל חשוב במשרד, הוא לא ירצה שידעו כולם כי לא הוא זה שכתב את הברכה... במצב דברים זה, אין הרבה סיכוי שאותו לקוח ימליץ על בעל העסק, גם אם הוא היה מרוצה מאוד מן השירות.


מבוכה

מתי בפעם האחרונה שמעתם על לקוח מרוצה שהמליץ בחום מעל גבי דפי הרשת, על...הפרוקטולוג שלו?


איך וויקס יכולה לסייע לעסקים הקטנים בתחום השיווק?

אני סבור, שוויקס הייתה מספקת שירות מצויין לבעלי עסקים קטנים אם הייתה מקימה קהילת פרימיום עם מנגנון חיפוש משוכלל. בקהילה כזאת, כל בית עסק, קטן כגדול, היה יכול למצוא עסקים בנישה שלו. הוא היה יכול לספק ללקוחות שלו שירותי ערך מוסף באמצעות עסקים אחרים. למשל, עסק למשלוח פרחים יכול היה להפנות לאתר ברכות. עסק של עיצוב אתרים בוויקס היה יכול להפנות לעסק לקידום אתרי וויקס. עסק שהיה מעוניין בעיבוי התוכן באתר הוויקס שהוא מנהל היה פונה אל כותבי תוכן מומלצים בקהילת וויקס. והדוגמאות הן עוד רבות כמובן...


חישבו על זה. קהילה כזאת תוכל לחסוך הרבה מאוד כסף על קידום אורגני. ממחר, הקהילה הזאת תאפשר לבעלי עסקים לקבל ולהוציא קישורים אל עסקים שבאמת רלוונטיים אליהם. גוגל תאהב את הקישורים האלו משום שיהיה בהם ערך מוסף אמיתי. לא עוד רכישת קישורים ממגזינים ואתרי תמיכה מפוקפקים...


חוצמזה, קהילה כזאת תוכל לארגן כנסים, להגביר את מעורבות הלקוחות בעשיה היומיומית, לשתף רעיונות לקידום העסק, לייצר שיתופי פעולה נרחבים, ועוד לא אמרנו כלום על הערך הגדול שקהילה כזאת יכולה להעניק לוויקס עצמה. וויקס תשלוט על ידע רחב ומשמעותי הקשור בשיתופי פעולה בין עסקים ותוכל להציע שיתופי פעולה כאלו בעצמה עבור עסקים חדשים...


מה אתם אומרים? מישהו ירים את הכפפה?

אשמח לקרוא מהי דעתכם בעניין...
308 צפיות0 תגובות
bottom of page