top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תNadav Cohen

איך לקדם אתר במינימום תקציב?

עודכן: 24 באוג׳ 2019

האתגר האמיתי של מקדמי אתרים הוא לא לדרג את האתר המקודם בעמוד הראשון עבור ביטויי מפתח מרכזיים, אלא לעשות זאת במגבלות תקציב.


העולם שלנו היה יכול להיות מושלם אם במהלך העבודה שלנו לא היינו עובדים תחת מגבלות פיננסיות (למעט הסיפור הזה עם רוצחים, גנבים, שודדים, אנשים בעלי מוסר נמוך ומצפון שאינו מתלכלך לעולם ו… כבר הבנתם, נכון?). במאמר הזה אנסה לעזור לכם לעזור לעצמכם וללמוד כיצד לקדם את האתר שלכם, עם מינימום השקעה.


אבל עם מינימום השקעה לא אוכל להיות מדורג גבוה, נכון?


נכון. ברוב המקרים, כדי להיות מדורג במקום גבוה, יאלץ בית עסק להשקיע לא מעט כסף, ולא רק כדי להגיע לפסגה, אלא גם כדי לשמור על המיקום הגבוה. אולם, המטרה האמיתית של בתי עסק לא צריכה להיות דירוג האתר במקום הגבוה ביותר האפשרי, אלא להיות מדורג במקום האופטימלי עבור העסק שלו.


מדוע מקום ראשון הוא לא תמיד אופטימלי?


המקום הראשון והנכסף, עבור ביטויי מפתח פופולריים, כמובן, הוא מקום שיכול להבטיח כמות גדולה מאוד של פניות לקוחות, מכירות בהיקפים גדולים, הגדלה משמעותית של ההכנסות ורישום של רווחים נאים. אולם, לצד זאת, יש ב"אחריות" הזאת שבמקום הראשון, גם לא מעט חסרונות.לא תמיד כדאי להיות ראשון


ראשית, במקרה שבית העסק מדורג במקום הראשון עבור ביטויים לא מכירתיים, עלול להיווצר מצב שבו בעל העסק עסוק רוב רובו של היום בשיחות עקרות עם לקוחות פוטנציאליים, שלעולם לא יהפכו באמת ללקוחות. אלו אנשים שמביעים התעניינות ראשונית במוצר, ורוצים בעיקר לשאול שאלות ולברר פרטים. במצב דברים זה, בהחלט ייתכן שלאחר שתשקיעו דקות ארוכות בשיחה עם לקוח, הוא ישלים את סקר השוק שהוא מבצע, וילך לרכוש את המוצר, דווקא אצל המתחרים.

שנית, ייתכן בהחלט שהעסק שלכם לא ערוך לוגיסטית לפניות רבות של לקוחות: ייתכן שכמות הטלפנים שאתם מחזיקים בעסק היא נמוכה מידי, ייתכן שהמלאי לא יספק את דרישת הלקוחות, וייתכן שכוח הייצור שלכם לא יוכל להתמודד עם זרם הפניות. בתצורת עבודה זאת, ייתכן שתתקשו לספק שירות טוב ללקוחות, מה שיבוא לידי ביטוי בדירוג נמוך שיבצעו משתמשים ובחוות דעת שליליות אודות העסק שלכם בגוגל.


כמו כן, בהחלט ייתכן שאתם נמצאים בנישה שבה מקובל להכיר את כלל השחקנים בשוק ואז לקבל החלטה מושכלת לגבי הספק איתו רוצים להתקשר. במקרה כזה, מיותר יהיה להשקיע משאבים רבים בדירוג גבוה יותר של האתר במנועי החיפוש, שכן הלקוחות יגיעו ממילא.


אז מה אפשר לעשות בעצמנו כדי לדרג את האתר במיקום אופטימלי?


כדי להצליח ולדרג את האתר שלכם במקומות אופטימליים עבור ביטויי חיפוש רלוונטיים לבית העסק שלכם, הקפידו לבצע את השלבים הבאים:


בחרו בקפידה את הביטויים אותם אתם מבקשים לקדם.


במקרים רבים, ביטויי זנב ארוך, הם ביטויים שכדאי להתחיל מהם, לא רק בגלל רמת התחרות הנמוכה יחסית, אלא גם ובעיקר משום שהם לרוב ביטויים מכירתיים יותר, שמעידים על לקוח שכבר ביצע סקר שוק ויודע מה הוא רוצה. כאשר אנחנו מתייחסים לביטויי זנב ארוך, הכוונה היא בדרך כלל לביטויים המכילים שלוש מילים ומעלה.


צרו את התוכן שלכם לבד


אמנם המחירים של כתיבת תוכן הולכים וצונחים בימנו, אולם כתיבת תוכן בצורה עצמאית תאפשר לכם, לצד החיסכון הכספי, גם לוודא שהתוכן הוא זה המתאים ביותר לאופי של העסק. הרי ביננו, אף אחד לא מכיר את העסק טוב יותר מכם.


עדכנו בעצמכם הגדרות נפוצות עבור מנועי החיפוש


עדכון מטא טייטלים ומטא דיסקריפשיינים הינו משימה פשוטה וקלה, וגם, מתוך ניסיון שנצבר בתחום הזה, אחד הגורמים המשפיעים ביותר על הדירוג של האתר אל מול ביטויי מפתח מרכזיים.


כווצו תמונות


הרצון שלכם בשילוב תמונות איכותיות ככל האפשר באתר הוא מובן, אולם גם לרצון של גוגל אנחנו צריכים לתת ביטוי: גוגל הייתה שמחה לדרג אתרים קלים ומהירים, כאלו שמספקים חווית משתמש טובה וזורמת.


הגדירו תגיות אלט לתמונות


תגית אלט תאפשר לגוגל להבין את התמונות שלכם. בניגוד למלל שאתם משלבים באתר, והאלגוריתמים המתקדמים של גוגל מסוגלים לנתח ולהבין את ההקשרים והאיכות שלו, הרי שכאשר מדובר בתמונות המשימה היא מעט יותר מסובכת. תמונות הן כלי עזר חשוב כדי לסקרן גולשים, להשאיר אותם זמן רב באתר, ולספק להם ערך מוסף וייחודי. הגדרת תגית האלט עבור תמונות תאפשר לכם גם להנגיש את האתר לבעלי לקויות ראיה שונות. כלים ממוכנים יוכלו לעשות שימוש בתגית האלט על מנת להקריא את המלל החלופי לתמונה ולהסביר לגולש אילו רכיבים קיימים ומוצגים על גבי המסך.


הוסיפו דרכים ליצור איתכם קשר


לגוגל חשוב לדעת שמאחורי האתר עומדים אנשים נגישים, עם כתובת, כאלו שניתן לפנות אליהם ולקבל תגובה בזמן מהיר יחסית. שלבו באתר מספר דרכים ליצור עימכם קשר. קחו בחשבון שלעיתים מתרחשות תקלות שלא מאפשרות את המשך פעולת השארת הפרטים באתר.


הוסיפו דף אודות ודף תנאים משפטיים


הוספה של דפי האודות ודפי התנאים המשפטיים מסייעת לגוגל להבין שמדובר באתר רציני ואמיתי, אשר מגן על עצמו מפני תרחישים שונים, ולכן מוסיפה לו, כך על פי מקורות זרים, עוד כמה נקודות בדירוג הכללי של הדומיין.


שפרו CTR ולא מיקומים


לעיתים, כאשר יוצאים למאבק על מנת לדרג גבוה יותר את האתר בעבור ביטויי חיפוש מסויימים, נכנסים אל תוך מלחמה חסרת תכלית. לא תמיד תוכלו להתחרות במפלצות שקיימות בשוק. לעיתים מדובר במתחרים בעלי ותק רב ומוניטין שהולך מאחוריהם. מה שכן תוכלו לעשות במקרים כאלו, הוא לשפר את אחוז ההקלקות במנועי החיפוש על כותרות המובילות לאתר שלכם. עשו זאת באמצעות בחירת מושכלת של מטא טייטלים ומטא דיסקריפשיינים. בצעו ניסוי וטעיה ולימדו אילו כותרות מושכות את העין ואת האצבע של הגולשים בצורה הטובה ביותר. שיפור ניכר במדד ה- CTR יתרום באופן ישיר להגדלת התנועה לאתר שלכם, באפס תקציב. בהצלחה.

47 צפיות0 תגובות
bottom of page