top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תNadav Cohen

משל על נמלה, כבשה, שועל וקידום אתרים

מאז שפתחתי את הבלוג הזה אני מקבל, בערך אחת לשבוע (אל תתפסו אותי על התדירות המדויקת, זה פחות חשוב לעניין שלנו כאן), פניה מוזרה אך זהה: "נדב, האם יש לך במקרה משל על נמלה, כבשה, שועל וקידום אתרים?"

מאחר שפני לשלום, ואני לא איש ריב ומדון, נפניתי לכתיבת משל מתאים.


רגע לפני שמתחילים- תזכורת קצרה


בבלוג הזה אני משתף אתכם הקוראים בתובנות שונות שגיבשתי לעצמי במהלך המתמשך שהתנעתי לפני קצת יותר משנה לקידום אתר הברכות השלם - שמכיל ברכות עבור כל אירוע חיים. כזכור וכפי שציינתי בפוסטים קודמים, המהלך הזה היה די מוצלח מבחינתי, וביני לבין עצמי החלטתי שאני רוצה לחלוק עם הקהילה של בעלי האתרים והמקדמים השונים, חלק מן ההחלטות המרכזיות שקיבלתי במהלך הפרויקט. זה בדיוק הזמן ללכת ולהכין כוס קפה ולנקות את הראש ממחשבות.

ובכן, מעשה שהיה כך היה.


המשל


האסיפה הכללית של החיות הייתה הפעם מרגשת במיוחד. היו אלה הנמלה החרוצה, הכבשה התמימה והשועל הערמומי, שמצאו את מפת האוצר הקרועה. הם הצטיידו במזון ובמים, והתחילו את המסע לחיפוש אחר האוצר.

כשהגיעו להצטלבות דרכים, הבינו שמכאן המפה הקרועה כבר לא תוכל לעזור להם. עם זאת, הנמלה החרוצה הבחינה עד מהרה בתמרור שמורה למי שמחפש תיבת אוצר בסביבה, לבחור בדרך הסלולה.

הנמלה גמרה אומר להיות הראשונה שמגיעה אל האוצר ולכן פנתה אל הדרך הסלולה. לאחר כשעתיים של הליכה, הגיעה, כמובן למבוי סתום.


הכבשה התמימה הבינה מיד: כדי שתתנהל כאן חברה מתוקנת יש הכרח שרוב רובן של החיות יבצע את הבחירות הלא נכונות ואילו רק מיעוטן יצליח להבין מהי הבחירה הנכונה. מובן, אם כן, שהאוצר לא נמצא בדרך הסלולה, כפי שמורה התמרור, אלא בדרך השניה: דרך החתחתים.


הכבשה יצאה לדרך עם הרבה מאוד מוטיבציה, אך כעבור שעתיים הגיעה גם היא למבוי סתום ונאלצה לחזור על עקבותיה.

השועל הערמומי, הבחין בכל אשר קרה, והתיישב בנחת על האדמה, כשהוא מרוצה מעצמו.


"האם אינך הולך לחפש את האוצר?" שאלו יחד הנמלה והכבשה.


"לא", השיב השועל. "מישהו היה כאן והציב פה תמרור. זה אומר שהאוצר, אם קיים, נמצא מן הסתם, אצלו."השועל מן המשל על הנמלה, הכבשה והשועל


הנמשל


נדמה לי שהנמשל, הפעם, הרבה יותר מברור: אין תמרורים בדרך אל האוצר. אף אחד, שיודע באמת מהי הדרך להצלחה, לא יספר לכם עליה.


היישום בפועל בתחום של קידום אתרים


מובן וברור לכל שמשלים, יפים ככל שיהיו, לא יביאו לעסק שלנו יותר לקוחות, ובטח שלא יגדילו את ההכנסות (אלא אם כן אתם סופרים, מגישי טלויזיה בתוכניות על משלים, מאיירים, מפעילי ילדים, מדריכים בקייטנות ועוד).

אז מה, בעצם, אפשר לעשות עם המידע החשוב שהמשל הזה מספק עבורנו?


פשוט מאוד. עלינו להבין שהקפדה על הוראות בתחום של קידום ובניית אתרים היא חשובה מאוד, אולם אין כל ספק שהמתחרים שלנו, אלו שהיו שם לפננו, עשו זאת כבר קודם. ולכן, עלינו להמציא את עצמו או את התחום מחדש.

זאת בדיוק הסיבה שכאשר פתחתי את אתר הברכות השלם, למדתי היטב את הסביבה המתחרה שלי וניסיתי לייצר תוכנית עסקית מבדלת: במקום שבו אתרים אחרים אפשרו לגולשים להעלות תכנים שונים, גם אם איכותיים פחות, אני הקפדתי להעלות את כל התכנים בעצמי, ולהקפיד על איכות. במקום שבו אתרים אחרים ירשו עיצוב מיושן, אני הקפדתי על הטמעה של עיצוב מודרני באתר. בזמן שאתרים אחרים היו רשמיים ונטולי חוש הומור, אני הקפדתי לתבל כמעט כל פסקה באתר ביתר שנינות וצחוק. בעוד שאתרים אחרים כתבו ברכות עם כותרות סטנדרטיות, אני כתבתי ברכות לחתונה עם ניסיון לסכסך, וברכות לחבר שאוהב בשר, ברכות לנגן צ'לו וברכות לחברה שיודעת לאפות.


כך, הצלחתי לייצר תכנים, שגם אם הם לא בהכרח אהובים ומוערכים יותר על ידי אנשים, מייצרים סוג של בידול. והבידול הזה, חשוב מאוד מבחינת מנועי החיפוש. המטרה של מנועי החיפוש היא לא לספק לגולש עוד מאותו הדבר, אלא להציג בפניו את עולם תוצאות החיפוש השלם והרלוונטי ביותר האפשרי מבחינתו.


אז העצה הטובה ביותר שאני יכול להעניק לכם היא לבדל את האתר שלכם מכל מה שנמצא מסביב.


זהו להיום, חברים.


רוצים להשפיע על נושא הפוסט הבא? פשוט הגיבו לפוסט הזה.

124 צפיות0 תגובות
bottom of page